Яки вицове - Депутати
По време на парламентарното гласуване председателстващият помолил
помощника да извика депутатие от бюфета, защото нямало кворум.
– А какво да им кажа, за какво ще се гласува? – попитал помощникът
– Как за какво?! – учудил се председателстващият. – Разбира се, че "За".
– Ало, Народното събрание ли е?
– Не, бардака е.
– Няма значение. Мъжът ми, депутата Иванов, дали не е при вас?
По време на парламентарно гласуване председателстващият помолил помощника да извика депутатите от бюфета, защото нямало кворум.
– А какво да им кажа, за какво се гласува? – попитал помощникът.
– Как за какво – учудил се председателстващият? Разбира се, че "За".
Опитните парламентаристи могат да достигнат до два консенсуса за едно заседание. Доказано е, че най–голямо удовлетворение депутатите получават, когато консенсусът настъпва едновременно...
Депутатите единодушно отхвърлиха проектозакон за жизнения максимум.
Обсъждайки въпросите с корупцията, депутатите признаха, че цените определено са паднали.
Депутатски девиз:
"Видимо бездействие, невидим резултат!"
– Защо по време на заседанията в Народното събрание постоянно се чува хъркане?
– Съвестите на депутатите спят.
Заради 99% от депутатите, останалите имат лоша репутация!
Депутатския стол е, като македонската наденица! Ке умрат за него!
На специална пресконференция депутата С.С. обвини в корупция обкръжението на... самия себе си.
Бойко:
– Давам 10 депутата на Слави.
Слави:
– Не искам!
Бойко:
– Няма не искам, няма недей!
Депутатите от Народното Събрание са решили да направят икономии от държавния бюджет. Затова са се отказали от правото им по закон да ползват безплатно градския транспорт.
Въпрос към кандидат–депутат:
– Длъжен ли е един политик да плаща данък общ доход върху "доходите" си от криминални структури?
– Разбира се, че е длъжен! Ако е честен човек.
Изнасят се на бегом депутатите от НДСВ. Двама си говорят:
– Какво става? Защо пак бягаме?
– Мани, мани... Искат да гласуват остaката на Герджиков!
– Има ли смисъл всеки път да бягаме от залата, като сме на зор... Виж какво стана с Булгартабак!
– Не знам бе човек, такива са ни инструкциите!
– Депутатския стол е като македонската наденица.
– Защо?
– Ке умрат за него!
Измъчва ме един въпрос:
– Ако депутатите са слуги на народа, защо слугите ми живеят по–добре от мен?
За да се улесни съвсем гласуването на депутатите е нагласена системата, че за гласуване "За" трябва да сложат палеца си, за гласуване "Против" средния пръст...
Да попитам – депутатите няма ли да почерпят? Нали влязохме в годината на свинята?
Пленарната зала бе превърната в класна стая след като на някои от депутатите им свършиха химикалките.
Чудите ли се, защо законите не се приемат на първо четене?
Да знаехте как е мнозинството от депутатите с четенето?!
– Айде бе, тва истина ли е?
– По–лошо. Това е мнението на депутатите!
При гласуването на предложението дали да стане задължително гласуването са гласували 64 процента от депутатите. Все още се уточнява броя на гласувалите с чужди карти...