Мега вицове за Депутати

Две баби на пейката.
Едната казва:
– Днес в парламента ще разискват закона за гей браковете.
Другата, малко глуха, казала:
– Те пък тези депутати, само за себе си говорят!


Някакви роми стояли пред парламента и викали:
– Искаме! Искаме! Искаме!
– Какво искате? –попитали депутатите.
– К'вот дадеш, бе бате, к'вот дадеш...


Новата атракция – Обиколка на депутати с автобус около парламента!!!


–Известен политик – депутат е на гости при баба си на село. На сутринта бабата му казва:
– Помогни ми, внуче, да събера лайната в обора.
Политикът се съгласил. Вечерта бабата се прибира от полето, влиза в обора и намира лайната прибрани и натрупани на купчинки.
Бабата:
– Не говорят истината за вас, момчето ми. Разправят, че нищо не умеете да правите, а ти виж как добре си се справил.
На другата сутрин бабата пак му казва:
– Хайде сега, момчето ми, да разпръснеш онези лайна по нивата, за да я наторим!
Политикът пак се съгласил. Вечерта бабата отива на нивата да провери. Всичко е равномерно разпръснато навсякъде.
Бабата:
– Лъжат хората за вас, детето ми, въобще не са прави.
На третата сутрин бабата пак му дава задача:
– Помогни ми да събера яйцата в курника. Ето ти две кошнички. Малките яйца ще слагаш в едната, а големите в другата!
Политикът се съгласил. Вечерта бабата влиза в курника и намира политика да стои замислен пред празните кошници с по едно яйце във всяка ръка.
– Какво има, детето ми? Защо не си събрал яйцата?
– Как да ти кажа, бабо? Трудна работа! Ние там в парламента когато трябва да се събират или разхвърлят лайна – това го можем. Но когато трябва да се вземе решение, нещо не се получава!


Новият парламентарен шеф Огнян Герджиков обзавел народните представители с нови компютри, последно поколение. Впоследствие решил да организира специални курсове за депутатите...
Индивидуален инструктор се заел с обучението на руса пловдивска депутатка. Двамата седнали пред компютъра, а инструкторът сложил мишката в ръцете на депутатката блондинка и казал:
– Сега кликни тук.
Депутатката го погледнала невинно и... клекнала.


"Съобщение на пресцентъра на Народното събрание":
След като избра кабинета на Пламен Орешарски, тройната коалиция в парламента – БСП, ДПС и Атака, гласува закон, който забранява на депутати с настинка да идват на работа. Причината е, че някой от тях ако кихне, маже да падне правителството.


Един евреин започнал работа в голяма търговска фирма. Нещата, обаче, не потръгнали и шефовете му се чудели как да го уволнят. Решили да му възложат задача, която смятали за неизпълнима, затова го пратили да продава "Лада" в Англия. Но не минал и месец, а той се върнал с договор за голяма доставка. Какво да правят – изпратили го в Япония, да продава компютри – позабавил се месец – два, но въпреки това пристигнал с договор. Оставала последната възможност: възложили му да продаде в Африка кожуси и радиатори. Минал месец, два, три, половин година, година... няма го. Шефовете вече се били успокоили, че си е умрял или е изяден, когато Давидов цъфнал уморен, отслабнал, но с договор!
– Е, как го правиш, човече?! Това е просто невероятно!
– Чак пък невероятно. Отивам в Лондон, вървя си по улицата и виждам местен евреин. Заговарям го, запознаваме се и от дума на дума той ме свързва с техните лобисти, след седмица в Парламента гласуваха закон и ей ти поръчката. В Япония отне повечко време да намеря евреин, но после всичко си вървеше по схемата: телефони – лоби. Събранието гласува закон и подписваме.
– Добре, ясно! Обаче в Африка – палта?! И защо се забави толкова?
– Защото се оказа, че там нямали депутати и Парламент. Та се наложи да им правя и Събрание, и избори... после – вече знаете...


След като вчера БТВ показа как няколко депутати бяха примамени за скъпи подаръци вместо да са на заседание в парламента, днес Народното събрание ще гласува спешен закон, който да криминализира обещаването на подаръци за депутати без да се изпълни обещанието.
– До колко са честни българските депутати?
– До един телефон...