Смешни вицове с Депутати

Във връзка с препоръките на Европейския съюз на всеки депутат ще бъдат дадени по 10 000 евро за да бъде приет закона срещу корупцията.


– Ало, Народното събрание ли е?
– Да.
– Искам да питам, какво ми е необходимо, за да стана депутат.
– Ти луд ли си?
– Да, а някакви други условия има ли?


Депутат звучи гордо. А паразит – честно.


Ако искате един депутат най–после да започне да работи, просто не го преизбирайте.


– Господин депутат, може ли да Ви поискам една лична услуга? В знак на благодарност съм готов да Ви подаря чисто нов Мерцедес!
– Не мога да повярвам на ушите си!!! Господине, да не би случайно да ми предлагате ПОДКУП?! Просто – забравете! Аз съм заклет враг на корупцията! Запомнете добре това!
– Ами, тогава – да Ви го продам? Примерно – за 20 лева?
– Ааа, това вече е съвсем друго нещо! Даже – направо ще си купя два!


Сит пенсионер на гладен депутат не вярва... или беше обратно?


Нашите депутати не могат по принцип да търпят корупцията. Затова ходят да се лекуват в страни където депутатите не са корумпирани.


–... Уважаеми депутати, заемете местата според закупените мандати!


Двама депутати разговарят в тоалетната на Народното събрание.
– Абе това – казва единият – срането, физическа работа ли е, или умствена?
Другият отговаря:
– Абе, трябва да е умствена, защото ако беше физическа някой щеше да я свърши вместо нас.


Разговор между депутати:
– Не се дразня от това, че толкова е откраднал от държавата, а че повече от мен!


– Вие какъв сте?
– Депутат.
– Не ви е срам! Здрав човек, по–добре да работите нещо.


Вчера видях, как на площада, един депутат хранеше гълъбите с обещания!


– Ало, Народното Събрание ли е?
– Да.
– Искам да питам, какво трябва за да стана депутат?
– Бе ти луд ли си?
– Да. Някакви други условия?


– Ало, народното събрание ли е?
– Да, кажете.
– Ами искам да питам какво ми трябва, за да стана депутат?
– Ти луд ли си?
– Да, някакви други условия има ли?


Депутат:
– Политика правим само предизборно, после правим само икономика.


Ваканцията на Народното Събрание свършва. Отпочиналите депутати се завръщат към безделието.


– Нормален депутат от "Атака"?
– С колко букви?
– С николко, шегувам се...


Питат депутат:
– В какво се състои смисъла на образователната реформа?
– Решихме да отмъстим на нашите учители.


– Господин депутат,ще ми направите ли една услуга? В знак на благодарност – ще Ви подаря чисто нов Мерцедес!
– Не мога да повярвам... Да не би случайно да ми предлагате ПОДКУП?! Българският депутат е враг на всякаква корупция!!! Запомнете добре това!
– Ами, тогава – да Ви го продам за десет лева?
– Ааа, това вече е съвсем друга работа! Направо ще си купя два!


"Ако спечеля, печеля само аз, ако загубя, губи целия народ!"
(девиз на депутат)


Пиян депутат се събужда в автобус, забравил, че не бива да се качва къде да е.
– Къде се намирам?
– В автобус.
– Каква марка е?
– Мерцедес.
– Ааааа, така може!


– Защо този депутат е толкова богат?
– Има си добър бизнес.
– Какъв?
– Продава тези, които са го купили.


Израза на кандидат–депутат към избирателите:
"Вярвам във Вас!", трябва по скоро да се разбира като:
"Вярвам във вашата глупост!"


Два месеца без депутати. Някой да е почувствал липсата им.


– Има ли нещо по–корумпирано от български депутат?
– Да, двама депутати.


– Колко трябва да получава един депутат?!?!
– До живот, без право на замяна...


Между депутати:
– Животът в нашата страна започна да се стабилизира.
– Да, вярно е. Даже цените тръгнаха надолу.
– Наистина?! Нещо е поевтиняло?
– Да, в бюфета ни са поевтиняли салатите.


– Днес се чувствам като депутат.
– Защо?
– Едно ми е такова безотговорно, мързеливо, заспало...


Случаен минувач спира депутат на улицата:
– Господине, можете ли да ми развалите 100лв?
Депутата го поглежда учуден:
– Че то, има ли по малки банкноти?


Депутат пред портрет на Васил Левски:
– Дяконе, моят лозунг е друг "Ако печеля, печеля само аз, а ако губя, губи цял народ!


За пореден път моля, да не ме обиждате на депутат…


В най–голямата жега трима депутати отишли на риба. Риба не хванали, но решили да се топнат в рекичката. Бански нямали, затова решили да се съблекат голи. Не щеш ли, задали се някаква група от хора. Двама от тях бързо си прикрили половите органи с шепи, а третият сложил дланите на лицето си:
– Ти защо си криеш лицето? – попитали го двамата.
– Не знам как е при вас, но моите избиратели ме познават по лице – отвърнал им той.


Социологическо изследване показало, че 80 процента от българските депутати има криминално минало. Останалите 20 процента имат криминално бъдеще.


Терористи са взели за заложници депутатите от Народното Събрание. Заплашват, че ако не получат откуп, то на всеки половин час ще пускат по един депутат.


Питат депутат:
– Кои бяха най–щастливите години от живота ви?
– Петте години, когато учих в трети клас.


Как искам да прочета в края на август:
"Всички депутати това лято починаха..."


– Ще гласуваш ли?
– Изключено е, някой да не ми е платил...

– Ще гласуваш ли?
– В този дъжд за под петдесет лева не отивам...

Проведена анкета установила, че мнозинството от избирателите биха гласували ако имаше опция:
"За никой" – няма смисъл нашите хора да си въртят само далаверата, без наши депутати даже може да е по–добре.


– Господин депутат, ще ми направите ли една малка услуга? В знак на благодарност, ще ви подаря чисто нов Мерцедес!
– Не мога да повярвам на ушите си! Да не би случайно да ми предлагате ПОДКУП?! Аз съм заклет враг на корупцията! Запомнете добре това!
– Ами, тогава да Ви го продам? Примерно – за двайсет лева?
– Ааа, това е съвсем друга работа! Направо ще си купя два!


Ограбено е жилището на депутат от Народното събрание. По думите на депутата на него нищо не е взето. На съпругата му обаче са изчезнали 12 милиона.


Депутат е подал оплакване за реална заплаха за живота му след като пенсионер е извикал по него:
– Трябва да те накарат да живееш с моята пенсия!


Днес пред Народното събрание бе открит паметник на "Неизвестния депутат".
На паметника има надпис:
"Името ти е неизвестно, подкупи ти не взимаше."


– Господин депутат, вие сте откраднали 10 милиона от бюджета! Какво ще кажете на вашите избиратели?
– Извинявайте!


Няма как депутат да предаде вируса. Чували ли сте депутат да е дал нещо, те само получават!


Някъде по нашенско трима Дядоколедовци пребили депутат. Значи писмата все пак пристигат!!!


Двама депутати се срещнали в... трамвая!


Интересно е, че човек може да стане депутат, а депутатът не може да стане човек.


Бонапарт е бил с червени дрехи по време на битка. Ако го ранят, да не травмира армията... Гледам нашите депутати с кафяви панталони...


Пред наш репортер видния езиковед, Г.Б, сподели, че думата "депутат" не е българска, а чуждица, а не е хубаво точно хората, които представят хубавата ни татковина, да използват чужди думи. Запитан какво предлага в замяна, той сподели:
– Тъй като на народното събрание пише "Съединението прави силата", ще е по–добре депутатите да се наричат съединители. На въпроса – "А дали така няма да ги бъркат с долни леви педали", той отговори лаконично
"А не са ли?"


Кандидат–депутати си говорят:
– Ти купуваш ли гласове?
– Не, аз съм честен, само на голи обещания ще разчитам...


По повод на изказването на неизвестни депутати, че искане за оставка на правителството не можело да се прави в последните 6 месеца може да се каже, че е толкова вярно, колкото правилото за три корни – дузпа във футбола.


По повод дискусията кой е виновен за българските жертви в Ирак... оказа се, че не са виновни ГенЩаба, депутатите или президента, а обикновените български данъкоплатци, които плащат цялата мисия в Ирак...


Вчера в психиатрията бе приета група от 5 човека, които твърдяха, че са виждали депутатите да работят!


Необходимо е да се внесе поправка в закона за депутатите (кметове, общински съветници) – колкото си бил на власт – после толкова строг режим с конфискация.


След края на всяка ваканция, депутатите пишат съчинение на тема:
– Как прекарах комисията по финансов надзор!


Аз съм твърдо "ЗА" легализиране на прост*тутките! Ала преди това да им се отнеме депутатският имунитет!


Ако се съди по качеството на работата на Народното събрание е време да се преименуват депутатите в "АНТИ народни избранници"...


Аз съм за легализирането на прост*тутките. Но преди това трябва да им се премахне депутатския имунитет.


А бе, някой знае ли какво работят депутатите?


Крайно време е да спрат да слагат снимки на цигарите! Достатъчно е да напишат "Събраните средства отиват в помощ на депутатите."


– А в кои часове приемат депутатите?
– Ами първия път – около 12 часа по аперативче, а после както дойде...


Според депутатите, няма причина да бъдат повишавани цените, така че цените ще бъдат повишени без причина.