Тъпи вицове с Селяни

Полицай:
– Получихме анонимен сигнал, че отглеждате незаконни растения и сега трябва да обискираме цялата Ви ферма.
Фермерът, който няма какво да крие, казва много спокойно:
– Можете да търсите навсякъде, с изключение на полето до конюшнята, където...
Полицаят веднага започва да крещи:
– Виждате ли тази заповед за обиск? Това ми позволява да търся на ВСЯКО едно място, без значение къде се намира! Разбирахме ли се?
Фермерът му се извинява, сваля шапката си и продължава работата си. След пет минути той вижда полицая да бяга, гонен от бикът, за когото е искал да го предупреди.
Селянинът крещи:
– ЗАПОВЕДТА ЗА ОБИСК! ПОКАЖИ МУ ЗАПОВЕДТА ЗА ОБИСК!


След гражданската война в Русия един селянин отива да кандидатства в комунистическата партия. Връща се от изпит пред комисия – не го приели. Съседите му го питат:
– Какво стана?
– Заставам пред комисията, а председателят ме пита – ти участвал ли си в белогвардейски банди? И аз казвам – да... И не ме приеха.
– А защо не каза "не"?
– Как да кажа "не", като сам атамана на бандата пита...


Лозунги от времето на комунизма:
Замърсеното тяло поддържа духа неспокоен. (Надпис в обществена баня)
Хигиенизацията е враг на бактериологическата диверсия.
Въшката е най–опасен враг на родината. Унищожавайте я.
Мечката се мие, чисти във потоците сребристи. Има ли за тебе пречка да постъпваш като мечка? (От агитационен плакат за чистотата)
Не слагай чужди тела в устата си!
Събличай се бързо, и други чакат след теб!
Планината е извор на прогресивни идеи.
Дръж маркуча си в изправност!
Обещаваме да намалим стойността на един човеколеглохраноден с 0.02 стотинки. (Обещание в почивна станция)
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после – цял живот мъртъв.
Теляшка бригада за комунистически труд "Н. В. Гогол"
Почин на моряците от кораба "Лом": "Закачи – откачи"
Да покрием навреме младите кобилки.
Във всеки дом добитък. (Плакат, издаден от "Наука и изкуство")
Другарю, помни, че всяка изгубена минута струва 0.05 стотинки.
Българско значи висококачествено, а тополовградско – отлично.
На партията – вярност, на народа – чиста вода. (Надпис в служба "Водоснабдяване и канализация")
Човекът е главна фигура в животновъдството.
Да живее българо–съветската дружба между народите!
Да живее международното положение!
Дружбата между хората ражда криле на същите.
Всяка ръка на крак!
Да строим социализма с подръчни средства!
Всеки палет готова продукция – гвоздей в леглото на империалистите. (Лозунг в консервен завод)
Всяко яйце – бомба, всяка кокошка – летяща крепост срещу агресорите! (Лозунг в птицеферма)
След глад и мизерия настъпи тежка индустриализация.
25 години народна власт – 25 години цирк. (Светлинен надпис над купола на цирка)
Цехът за бързи услуги е дело на партията.
Комунизмът е неизбежен.
Повече камъни за народа. (Надпис в каменна кариера)
Студенти, икономисвайте отпадъците! Те са за вас. (Лозунг в студентски стол)
Граждани, гответе се за отпадъци! (Лозунг на кампания за събиране на вторични суровини)
При директора се влиза само по голяма нужда! (Надпис на вратата на директорски кабинет)
Рейгън – враг номер едно на Тутраканска селищна система! (Лозунг на входа на град Тутракан)
Да живее 10 септември, ден на народната милиция – единствена опора на народната власт! (В участък)
С всички сили – пет за четири! (Петилетката – за четири години)
Всеки кооператор – свиня! Всеки комунист – две! (Животновъдна кампания)
Повече кожи за Партията! (Лозунг на кожарска фабрика за 9 септември)
Всеки буркан компот – юмрук в лицето на империализма! (В консервния завод в Пазарджик)
Всяко кебапче – куршум в сражението срещу cветовния империализъм! (В кебапчийница)
Да влезем в комунизма с лъснати обувки!
Да живее СССР – вечният строител на социализма!
Съветските болни – най–здравите болни в света!
Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ! (Лозунг от социалистическа болница)
Да не оставим неодрусана слива в нашето село!
Който не познава Сибир, не познава СССР! (Лозунг от "Интурист")
Милицията принадлежи на народа и народът принадлежи на милицията. Тодор Живков
Швейцария: страна, близка до Либия, но по–неразвита. Муамар Кадафи
Всички комунисти – под земята! (Лозунг в мина)
Един допуснат брак – беда за целия колектив! Лозунг 1985 г.
Мирният атом – във всеки дом ("Работническо дело", 1974 г., по повод откриването на 1 блок на АЕЦ " Козлодуй")
Здрав дух в здраво комунистическо тяло! (Лозунг на стадиона в гр.Несебър)
25 ПОБЕДНИ ГОДИНИ обикновен локум (Надпис на опаковки локум)
20 години плодотворна размяна на циркови номера между СССР и България! (Лозунг в цирка)
Всички луди – на борба за мир! (Агиттабло в лудница)
СССР – родина на всички безотечественици!(Надпис край жп линия)
Народната милиция – единствена опора на народната власт! (Надпис в Созопол)
Всеки комсомолец – пример за хулиганите! (Лозунг на заводска ограда)
Радващи успехи (Заглавие, което на няколко пъти се появи в "Работническо дело")
И нека не забравяме, че улица "Път към комунизма" в София извеждаше точно срещу един от входовете на Централните гробища.
Селянино изми ли си яйцата? (лозунг АПК)


Състезават се Брус Ли, Чък Норис и Милко Калайджиев кой ще изкара огромен и страшен паяк от пещерата.
Влиза Брус Ли, чува се трясък, викове и... Брус Ли излиза без една ръка, казвайки:
– Бхти какъв паяк!
Влиза Чък Норис, чува се трясък, викове и... Чък Норис се влачи навън без един крак, казвайки:
– Б
хти какъв паяк!
Влиза Милко, чува се трясък, викове и... излиза паякът, казвайки:
– Б*хти какъв гнусен селянин!


Един селянин отива на пазар в града и вижда, че продават папагали. Един му хваща окото и той пита продавача:
– Колко струва този, господине?
Продавачът казва:
– Този е много умен, знае да говори на два езика – български и английски. Струва 100 лева.
Селянинът поглежда друг папагал и пита:
– А този?
– Този е още по–умен, знае три езика – български, английски и немски. Струва 200 лева.
Селянинът вижда един съвсем мълчалив папагал в ъгъла и пита:
– А този пък защо е толкова скъп – 500 лева? И изобщо не говори!
Продавачът се навежда и прошепва:
– Ами, този е шефът. Другите двамата му превеждат!


ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА НА БЪЛГАРИНА:

  1. Децата да са добре.
  2. Да си има собствен имот.
  3. Да яде до пръсване.
  4. Да пие до припадък.
  5. Да не работи повече от един час дневно, щото от работа се гърбавее.
  6. Да е тарикат.
  7. Да е шеф на нещо. Каквото и да е.
  8. Да може да си купи нещо, което съседът му не може.
  9. Децата да не му се мотаят наоколо, щото е изнервен.
  10. Да напсува някой известен човек във фейсбук.
  11. Да не му викат селянин. Кво като е от село?
  12. Винаги да минава тънко и на промоция.
  13. Да има минимум 200 почивни дни в годината.
  14. Всяко лято да почива "на Гърцията".
  15. Да кара кола с двигател над 1000 конски сили, която харчи под 5 на 100.
  16. Във всяко заведение да сяда във VIP–а.
  17. Да мрази всичките си съседи.
  18. Да се съди с роднините си за наследствен имот. Не че тоя имот му трябва, ама много мрази да го смятат за балък.
  19. Да пресмята наум парите на богатите и да ги псува.
  20. Всеки ден да си тръгва поне половин час преди края на работното време, защото "има да свърши нещо спешно".
  21. Като е най–зле, така да е.

Двама възрастни селянина седят на пейка и си спомнят младежките години. Единият казва:
– Знаеш ли какво си мисля, когато гледам ей онова поле?
– Не, за какво?
– За това, че там за първи път правих с*кс.
– Сериозно?
– Съвсем. Марийка се казваше. Беше толкова романтично.
– Вярно ли, бе? Я разкажи!
– Всичко беше идеално, но ни видя майка и.
– Стига, бе! Шегуваш се.
– Не се шегувам. Абсолютно сериозно ти казвам.
– И какво каза тя, когато ви видя?
– Мууууууууууууу!


Селянин е впрегнал породист жребец в ралото и се готви да оре.
– Защо мъчиш животното? – пита съседът му. – Мога да ти услужа с трактор.
– Защото искам тоя проклетник да разбере, че животът не е само с*кс!


Заглавия от вестници:

Папагал се мисли за куче, лае.
Игуана налита на неразположени жени.
Пращат 10 слепи охлюва в космоса.
Мисис Бюст сред кравите е латвийка.
Селянин гледа магарета алкохолици.
Кръстосаха елха с медуза.
Мъжки жаби правят с*кс с галоши.
Дезодорант мирише на метеорит.
Пирон изваден с магнит от черепа на новобранец.